Tyrkys, Tyrkenit – vlastnosti a použití

Tyrkys, tyrkenit

Tyrkys je modrý, zelenomodrý až šedý, v překladu znamená turecký kámen, protože v minulosti byl převážen přes Turecko.

Tyrkys (Tyrkenit)
Tyrkys (Tyrkenit)

Tyrkys pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek, chrání auru a pohlcuje škodlivé vlivy, zesiluje intuici, vyrovnanost, podporuje úspěch, štěstí a klid v rodině, zahání zlé sny.

Léčí bolesti dýchacích cest a jejich záněty, nemoci očí, nespavost a koktavost. Podporuje funkci jater a žláz, upravuje veškeré tělesné funkce.

Tyrkys je ochranným kamenem. Chrání před nebezpečím, nemocí či osudovou ranou. V případě, , že vybledne a zmatní varuje tak svého nositele. Spojuje vysoké duchovní ideály s původní vitální silou Země. Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.

Tyrkys je spojen s pátou čakrou, čakrou hrdla (tzv. Višuddhi)

Symbol: lotos se šestnácti okvětními lístky
Základní princip: rezonance s bytím
Smyslová funkce: sluch
Harmonická funkce: Otevřené vyjádření pocitů, myšlenek a vnitřních poznatků. Schopnost přiznání slabosti, ale i ukázka vlastní síly bez předsudků.
Projev dominance: Spontánní a nepromyšlený projev emocí. Řeč neuhlazená, hrubá a studená, postrádající hlubší obsah. Koktání.
Projev zablokování: Těžkosti s vyjadřováním a osobním projevem (tzv. knedlík v krku), plachost a uzavřenost díky obavám z reakcí druhých.

Facebooktwitterpinterestmail

Napsat komentář